Reklama www.zemesukis.com forume
Dabar yra 2014 Bal 21 15:40

Visos datos yra UTC + 5 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 441 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 30  Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2009 Kov 26 00:41 
Atsijungęs
Tikras Narys

Ukius_bulvinskis rašė:
Inžinierius rašė:
Štai keletas kainų iš šildymo katilų naudojant alternatyvų kurą:

Joninis katilas (elektra vaiko jonus ir gaunama šiluma) sako 1 kv. metro šildymo kaina išeina nuo 0,5 iki 3 Lt. Pati įranga 15KW galios katilui kainuoja 14 000 Lt. Čia truputį apie juos parašyta
http://www.reforma.lt/lt/joniniai_katil ... ilai_.html
http://www.ekoblokai.lt/beril.html

"Kalvio" gamybos KSM 40 KW galios katilas kūrenamas ir grūdais ir granulėm ir visu kietu kuru.
Kaina visos įrangos 24 000 Lt. Čia jų puslapis:
http://www.kalvis.lt

"Umegos" gamybos katilas R-40 kūrenamas šiaudais ir kitu kietu kuru 40 KW galios.
Katilo kaina 14 000 Lt.
75 KW galios - 18 000 Lt.
http://www.umega.lt ieškoti kur katalogai.

Šiaip jau mano pečiui 9 metai praėjo tai intensyviai ieškau kuo pakeisti ir žiūrinėju visokius varijantus. Ir granuliatorius (ar briketavimo įranga) klausinėjausi tai pats paprasčiausias ir pigiausias išeina apie 23 000 Lt, o našumas 40 Kg per valandą. Tai labai jau brangus tas kuras po to gaunasi. Gal reiks apsistot prie šiaudų rulonais kūrenimo.

Na va čiut ne disertacija išėjo :D
Aš nesuprantu kam išradinėti dviratį. Nusiperki normalų (ne kokį lenkišką) granulėm kurenamą katilą, nusiperki medžio granulių arba grudų 4-5 tonas ir valio, automatinis šildymas ir karšto vandens paruošimas ištisus metus už du tūkst. lt

Na nežinia kaip ten su tais dviem tūkstančiais,šiemet taip,o pernai vargu ar jų būt užtekę :) .Beje o kuo lenkiški blogi?Aš pasistatęs lietuvišką,made in Antanas ir Co,apatinio degimo,gali kūrent ir kaip paprastą,nesiskundžiu,juolab kad kainavo 2700 lietuviškų pinigų :) .Namas apšiltintas,medinis,taigi kuro ne tiek daug ir reikia.O už tų visų granuliatorių ir kitų mechanizmų kainą nemažai malkų išeina.Tiesa dar garaže 50 kv.m palaikau api plius 5.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2009 Kov 26 02:41 
Atsijungęs
Senbūvis
Vartotojo avataras

Ūkio dydis: 25
valstietis rašė:
Na nežinia kaip ten su tais dviem tūkstančiais,šiemet taip,o pernai vargu ar jų būt užtekę :) .Beje o kuo lenkiški blogi?Aš pasistatęs lietuvišką,made in Antanas ir Co,apatinio degimo,gali kūrent ir kaip paprastą,nesiskundžiu,juolab kad kainavo 2700 lietuviškų pinigų :) .Namas apšiltintas,medinis,taigi kuro ne tiek daug ir reikia.O už tų visų granuliatorių ir kitų mechanizmų kainą nemažai malkų išeina.Tiesa dar garaže 50 kv.m palaikau api plius 5.
Pernai tuo labiau būtų užtekę, nes pernai buvo šilčiausia žiema per visą matavimo istoriją.
O dėl pirkimo lenkiško ar lietuviško, man tai vienodai, kas nori tas tegu perka, bet jau geriau nusipirkti kokį austrišką ir bus garantuota kokybė, čia ne malkinis katilas, o vistik automatizuotas, su lambda zondais, su dozavimais ir t.t., trumpai tariant - sudėtingas įrenginys. Granuliatoriaus aš niekam ir nepatariu pirkti, kam to reikia?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2009 Kov 26 21:54 
Atsijungęs
Senbūvis
Vartotojo avataras

Ūkio dydis: 0
[quote="valstietis"][quote="Ukius_bulvinskis"]
Aš nesuprantu kam išradinėti dviratį. Nusiperki normalų (ne kokį lenkišką) granulėm kurenamą katilą, nusiperki medžio granulių arba grudų 4-5 tonas ir valio, automatinis šildymas ir karšto vandens paruošimas ištisus metus už du tūkst. lt[/quote]

Niekas dviračio neišradinėja tik žiūrima kaip pigiau išeitų ir mažiau darbo prie paruošimo ir aptarnavimo reiktų.
Tie du tūkstančiai Lt kokio dydžio namui turi užtekti, kiek Kv. m. ir kiek išeina 1 kv. m. apšildymas per 1 mėn.
Štai dabar mano namukas turi 300 kv. m. šildomo ploto ir per visą sezoną man išeina 900 Lt išlaidų, vadinasi 900:6 mėn : 300 kv. m. = 0,5 Lt už Kv. m.
Bet vat norisi dar pigiau ir kad nereiktų prie pečiaus eit per dieną 4 kartus, o pakrauni parai ar dviem ir 0,3 Lt už kvadratą kad išeitų ar dar mažiau.
O vat tos granulės tai jau baisiai brangiai gaunasi ir dar pečiai patys brangūs.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2009 Kov 26 23:20 
Atsijungęs
Senbūvis

Na,norint kuo mažiau lankytis katilinėje (per daug neinvestuojant),belieka pirkti stropuvos katilą.Atsiliepimai apie juos kaip ir neblogi.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2009 Kov 27 00:29 
Atsijungęs
Senbūvis
Vartotojo avataras

Inžinierius rašė:
Ukius_bulvinskis rašė:
Aš nesuprantu kam išradinėti dviratį. Nusiperki normalų (ne kokį lenkišką) granulėm kurenamą katilą, nusiperki medžio granulių arba grudų 4-5 tonas ir valio, automatinis šildymas ir karšto vandens paruošimas ištisus metus už du tūkst. lt

Niekas dviračio neišradinėja tik žiūrima kaip pigiau išeitų ir mažiau darbo prie paruošimo ir aptarnavimo reiktų.
Tie du tūkstančiai Lt kokio dydžio namui turi užtekti, kiek Kv. m. ir kiek išeina 1 kv. m. apšildymas per 1 mėn.
Štai dabar mano namukas turi 300 kv. m. šildomo ploto ir per visą sezoną man išeina 900 Lt išlaidų, vadinasi 900:6 mėn : 300 kv. m. = 0,5 Lt už Kv. m.
Bet vat norisi dar pigiau ir kad nereiktų prie pečiaus eit per dieną 4 kartus, o pakrauni parai ar dviem ir 0,3 Lt už kvadratą kad išeitų ar dar mažiau.
O vat tos granulės tai jau baisiai brangiai gaunasi ir dar pečiai patys brangūs.
Taip nebūna, kad pigiai ir patogiai, reikia pasirinkti vieną iš šitų komponentų. Aš asmeniškai rinkčiausi patogumą, t.y. pakrovimas vieną kartą per metus, o tą tūkstantį išleistą sutaupysi sveikatos ir nervų pavidalu.
P.S. jei nepatinka granulės galima juk grūdais kūrenti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2009 Kov 27 00:32 
Atsijungęs
Senbūvis

Valyti visvien eisi ne kartą į metus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2009 Kov 27 00:55 
Atsijungęs
Senbūvis
Vartotojo avataras

Vylukas rašė:
Valyti visvien eisi ne kartą į metus.
2-3 kartus per sezoną.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2009 Kov 28 13:39 
Atsijungęs
Senbūvis
Vartotojo avataras

Ūkio dydis: 0
Taigi ir rašiau, kad yra ir joniniai katilai, kur visai net kamino nereikia, o skystį keičia kartą per 10 metų, ir programuot gali net amerikoj sėdėdamas telefonu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2009 Kov 28 19:04 
Atsijungęs
Tikras Narys

sparciai populiareja akumuliacines talpos.Turim namie isirenge,pasiteisino.

Privalumas tame ,kad pecius pecius neprigamina smalu,kurios griauzia metala.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2009 Kov 28 19:08 
Atsijungęs
Senbūvis

Haris_vairuoja_brun_deere rašė:
sparciai populiareja akumuliacines talpos.Turim namie isirenge,pasiteisino.

Privalumas tame ,kad pecius pecius neprigamina smalu,kurios griauzia metala.

Tikrai taip.Ir kūreni ne tada,kai reikia,o tada,kada nori.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2009 Kov 28 19:13 
Atsijungęs
Senbūvis
Vartotojo avataras

kas tos akumuliacines talpos zemieciu kalba? :D kas kaip ten veikia?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2009 Kov 28 19:23 
Atsijungęs
Senbūvis

mm rašė:

Bačka su termoizoliacine medžiaga,kitaip tariant termosas.O visa esmė tame,kad pakuri pečių visu galingumu(tuo pačiu ir nk didžiausias) ir užkaitini talpą iki maždaug 90-95 laipsnių.
O po to šiluma siurblio ir valdymo pretaisų pagalba keliauja į kambarius.Kiek nori ir kada nori,o valdymas gan paprastas.Schema maždaug tokia būtų http://www.atmos.cz/english/instalace-k ... i-nadrzemi
Dar privalumas,kad pailgėja katilo garantija.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2009 Kov 28 20:04 
Atsijungęs
Senbūvis
Vartotojo avataras

Vylukas rašė:
mm rašė:

Bačka su termoizoliacine medžiaga,kitaip tariant termosas.O visa esmė tame,kad pakuri pečių visu galingumu(tuo pačiu ir nk didžiausias) ir užkaitini talpą iki maždaug 90-95 laipsnių.
O po to šiluma siurblio ir valdymo pretaisų pagalba keliauja į kambarius.Kiek nori ir kada nori,o valdymas gan paprastas.Schema maždaug tokia būtų http://www.atmos.cz/english/instalace-k ... i-nadrzemi
Dar privalumas,kad pailgėja katilo garantija.

tai cia bet kokiam katilui kieto kuro tinka ar ne? o kas jeigu dingsta elektra? lieki saltuose namuose? :) tai cia naudinga manau jei esi per dideli peciu pasistates...pas mane jis labai retai kada uzsidaro, dazniausiai oro sklende visada atsidarius...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2009 Kov 28 20:21 
Atsijungęs
Senbūvis

Taip,bet kokiam kieto kuro katilui.O dingus elektrai ir be talpų šalsi kai kuriais atvejais.Tiesa,ups'as ne kaži ką kainuoja.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2009 Kov 28 20:31 
Atsijungęs
Senbūvis
Vartotojo avataras

Vylukas rašė:
Taip,bet kokiam kieto kuro katilui.O dingus elektrai ir be talpų šalsi kai kuriais atvejais.Tiesa,ups'as ne kaži ką kainuoja.

tas ne kazin kiek tai kiek teko dometis apie 1000lt jei ne kinietiskas... gal zinai kur pigiau gaut? siaip reiketu nes sistema pakeite sildymo, is atviros i uzdara...

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 441 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 30  Kitas

Visos datos yra UTC + 5 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 6 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  

Mūsų draugai
Dvisienės dyzelinio kuro talpyklos